Статті про відомих людей

Кожна країна має національних героїв, серед яких обов’язково є письменники. У Колумбії – Габрієль Гарсія Маркес. Це людина, яку знали й поважали у всьому світі, а особливо – в Латинській Америці. Батько магічного реалізму і майстер глибокого слова – це Маркес.

Біографія Габрієля Гарсїї Маркеса

Повне ім’я письменника – Габрієль Хосе де ла Конкордія Гарсія Маркес. Літератор народився 6 березня 1927 року в колумбійському місті Аракатака. У дитинстві Габо виховували переважно дідусь і бабуся по материнській лінії. В сім’ї Маркесів було 11 дітей. Габрієль дуже любив маму, але небагато часу з нею проводив, оскільки жінці потрібно було звертати увагу і на інших дітей. З батьком Габо майже не бачився. Глава сімейства Маркесів був простим телеграфістом. Він багато працював, часом у дві зміни, щоб прогодувати дітей.

Бабуся і дідусь багато часу приділяли духовному вихованню Габрієля. Саме вони й привили хлопчику любов до літератури. Материні батьки також познайомили маленького Габо з мовними особливостями, котрі допомогли йому у формуванні авторського стилю письма.

У 12-річному віці Маркес уже навчався в коледжі, отримавши стипендію. 1946 року Габрієль вступив у Національний університет Колумбії на юридичний факультет. Через рік Габо опублікував перше оповідання. Спочатку Маркес не планував ставати письменником, але і кар’єра адвоката його не приваблювала. Врешті-решт, Габрієль подався в журналістику.

Робота журналістом поступово повертала Маркеса до літератури. 1951 року Габо опублікував першу повість під назвою «Опале листя». З 1954 року Габрієль працював у газеті «Ель Еспектадор». Робота в цьому виданні дала можливість Маркесу подорожувати і більше заглибитися в літературну діяльність. Габо став писати більше оповідань і повістей, а згодом перейшов на кіносценарії.

Зі своєю майбутньою дружиною Маркес познайомився в 14 років. Їй тоді було всього 9. Обраницею Габо стала Мерседес Ракель Брача із сім’ї фермерів. 1958 року вони одружилися. В сім’ї Маркесів народилися двоє хлопців – Родріго та Гонсало.

«Можливо, в цьому світі ти всього лише людина, але для когось ти – цілий світ».

Перший роман Маркес написав 1962 року, будучи вже сімейним чоловіком. Книга «Лихі часи» не стала дуже популярною. Через 5 років Габо написав роман «Сто років самотності», який зробив його знаменитим спочатку в Колумбії, а потім – у всьому світі.

З 1989 року в Маркеса почалися серйозні проблеми зі здоров’ям. Спочатку в письменника виявили пухлину в легенях. Імовірно, причиною того стала звичка літератора багато курити під час роботи. Габо 3 роки боровся з онкологічним захворюванням і переміг його остаточно 1992 року після операції. Однак через 7 років після того медики виявили у Маркеса іншу, не менш серйозну проблему – лімфому. Письменник переніс 2 операції, перемігши й цю недугу.

Маркес вилікувався від двох серйозних хвороб, але в похилому віці здоров’я знову почало підводити письменника. В останні роки життя у Габо з’явилася хвороба Альцйгемера. У кризові дні літератор не впізнавав майже нікого – ні брата, ні дітей. Однак дружину Маркес впізнавав завжди.

2014 року, в день свого народження, Габо востаннє з’явився на публіці. Помер письменник 17 квітня того ж року. Маркес прожив 87 років. Причиною смерті літератора стала пневмонія. Тіло письменника було віддано на кремацію.

«Люди старіють тому, що перестають гнатися за мрією».

Літературний спадок Маркеса

Колумбійський письменник залишив після себе багатий творчий спадок. Маркес написав 5 романів: «Лихі часи» (1962 р.), «Сто років самотності» (1967 р.), «Осінь патріарха» (1975 р.), «Кохання під час холери» (1985 р.) і «Генерал у своєму лабіринті» (1989 р.). «Сто років самотності» – головна літературна робота письменника. Книгу вважають найкращим метафоричним описом Латинської Америки. «Кохання під час холери» – другий за значущістю й популярністю роман літератора.

Маркес запам’ятався читачам не тільки романами. Письменник залишив після себе також 7 повістей, 71 оповідання, одну п’єсу, 14 кіносценаріїв та 3 роботи в публіцистиці. 13 творів Габо було екранізовано. Найвідомішим фільмом за мотивами романів Маркеса в даний час є «Кохання під час холери». В березні 2019 року стало відомо, що компанія Netflix екранізує «Сто років самотності». Американці знімуть серіал за мотивами славнозвісного роману. Зйомки мають проходити в Колумбії. Мовою проекту буде іспанська.

Самотність стала головною темою творів Маркеса. Письменник народився в багатодітній сім’ї, змалечку його оточували багато людей, а в зрілому віці він одружився і створив міцну сім’ю. Мерседес завжди піклувалася про свого чоловіка. Заради неї він навіть припинив активну літературну діяльність після того, як переміг рак легенів. Однак тема самотності завжди була головною в творах Маркеса. Саме завдяки їй його романи стали такими проникливими, філософськими й привабливими.

«Я не знаю нікого, хто тою чи іншою мірою не відчував би себе самотнім».

Маркес став першим колумбійцем, який отримав Нобелівську премію з літератури. Крім того, письменник двічі отримав звання почесного доктора, був нагороджений трьома преміями, включно з Нобелівською, і двома орденами. Після смерті Маркеса тогочасний президент Колумбії Хуан Манулель Сантос оголосив триденну жалобу в країні. Глава держави назвав письменника «найвеличнішим колумбійцем усіх часів».

Цікаві факти про Маркеса

  • У молодому віці Маркесу часто не вистачало грошей на винайм житла. Через це письменник нерідко ночував у домах розпусти. Пізніше літератор зазначав, що періодично знався зі «жрицями кохання»;
  • Маркес відвідував Україну. 1957 року письменник побував у місті Чоп Закарпатської області;
  • Літератор пробував писати казки. Від подальшої роботи в цьому напрямку його відговорили сини;
  • Маркесу довелося закласти міксер і фен дружини, щоб відправити рукопис «Сто років самотності» видавцеві. Після цього Мерседес сказала, що роман точно зробить його багатим;
  • Габо став першовідкривачем нового літературного жанру – магічного реалізму;
  • Газета The New York Times назвала роман «Сто років самотності» обов’язковим для прочитання всьому людству;
  • Якби не література, Маркес став би музикантом в барі. Так, на думку письменника, він допомагав би закоханим любити одне одного ще більше.

Усі фото: unsplash.com


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Я дивлюся на своє неідеальне тіло…

Про недіальних ідеальних жінок.


Я – жінка. І я усім щось повинна.

Осінні роздуми про жіночу долю.


Курбан Сеїд "Алі та Ніно"

Цікава і кисло-солодка історія кохання мусульманина і грузинки, яка розгортається на фоні війни.


Вітаємо з Днем Києва!

Вітаємо з Днем міста!


Ігор Зарудко "Матадор. Нотатки авантюриста"

Світ чоловіка та жінки такий різний і водночас нерозривно пов"язаний. І скільки б чоловіки не нарікали на жінок, вони не можуть жити без них, без їхнього кохання, уваги та ніжності.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime