Статті про здоров'я та психологію

Покращує колір шкіри, розгладжує зморшки та рубці, звужує пори – і це не увесь список того, що робить мезороллер, якщо вірити Інтернету.

Чи дійсно це так, розповідає лікар-косметолог, дерматовенеролог Анна Кравчук

Про особливості та переваги

Мезороллер (дермалороллер) – це масажний валик, обшитий тонкими мікроголками, довжина яких варіюється від 0,13 до 1,5-2 мм. Мезороллери для догляду за обличчям в домашніх умовах мають голки до 0,5 мм. Для професійного – від 0,5 до 2 мм.

Як працює мезороллер?

Він залишає на поверхні шкіри неглибокі проколи. Після мінімального пошкодження вивільняються фактори росту – клітини активно діляться, аби відновити цілісність рогового шару епідермісу.

У наукових дослідженнях сказано, що мезороллер:

 • активізує виробку природного колагену I, II, VII типів;
 • зменшує вираженість рубців;
 • сприяє висвітленню шкіри при гіперпігментації;
 • вирівнює тон шкіри та рельєф;
 • звужує пори.

Результат залежить від гостроти та довжини голок, глибини проколів, інтенсивності натискання на шкіру, складу сироватки чи есенції з активними компонентами. Завдяки незначній травматизації складові косметичного засобу проникають у глибокі шари шкіри. Це можуть бути пептиди, амінокислоти, гіалуронова кислота, колаген, ніацинамід,  вітамін С.


(Джерело: unsplash.com)

Про недоліки

Мезороллер для домашнього використання повинен мати висоту голок до 0,5 мм. Однак ви без проблем можете придбати в інтернет-магазині мезороллер із будь-якою висотою голок. І це погана новина. Чому?

Користуючись мезороллером із високими голками, ви сильно травмуєте шкіру, на її поверхні з’явитися «кров’яна» роса. У такій ситуації поява крові є нормою, але контакт брудними руками з пошкодженою шкірою може завершитися розвитком інфекції. Дермароллер-терапія у кабінеті косметолога проводиться в умовах цілковитої стерильності – лікар працює в масці та рукавичках, обробляє обличчя та інструмент антисептиками. Під час процедури він декілька разів змінює мезороллер, оскільки голки швидко затуплюються. Мезороллери для домашнього використання також мають обмежений термін придатності – максимум 5-6 процедур, тобто один курс. Потім інструмент викидають. Частота застосування – 1-2 рази на тиждень.

Ще одна проблема – дешеві мезороллери без сертифікатів якості. Є випадки, коли голки застрягали у шкірі, загиналися під час виконання масажу у вигляді гачків, розриваючи епідерміс. Голки, розташовані на валику під неправильним кутом, формують болісні синці та набряки.

Не можна користуватися мезороллером під час вагітності та грудного вигодовування. Серед інших протипоказань:

 • купероз;
 • розацеа;
 • велика кількість родимок;
 • захворювання крові;
 • суха, зневоднена, проблемна, чутлива шкіра; 
 • висипання, шрами, порізи;
 • запальний процес;
 • низький больовий поріг.

Якщо ви хочете придбати мезороллер, раджу для початку обрати інструмент із голками довжиною 0,15-0,25 мм. Найкраще – після консультації із лікарем-дермтаовенерологом.

Правила роботи з мезороллером:

1. Очистіть обличчя від шкірного жиру, бруду та декоративної косметики.

2. Протріть шкіру антисептиком, наприклад, хлоргексидином. Мезороллер помістіть у розчин антисептику із вмістом спирту 70-80% на 30 хвилин.

Очищати шкіру й інструмент потрібно до та після процедури.

3. Виконуйте масаж без натиску, плавно та повільно, рухаючись по масажних лініях.


(Джерело: Інтернет)
 

4. На очищену шкіру несіть сироватку/ гель із заспокійливим ефектом без потенційних алергенів у складі. Її потрібно зволожити та заспокоїти без виникнення алергічної реакції та подразнення.

5. Виходячи на вулицю, скористайтеся сонцезахисним кремом. Навіть у похмурий день.

6. Не засмагайте та не користуйтеся декоративною косметикою до повного відновлення шкіри.

Дермароллер-терапія – ефективна процедура, але травматична. Порушення цілісності шкіри сприяє приєднанню інфекції, появі набряків, почервоніння та синців. В домашніх умовах мезороллер можна замінити на роллер із кварцу, гальваніку, ультразвуковий або мікротоковий масажер. Вони допоможуть інгредієнтам косметики проникнути глибоко в шкіру без травматизації.

Альтернатива дермароллер-терапії у кабінеті косметолога – лазерна шліфовка, глибокий пілінг, мезотерапія.

 

Любіть себе та свою шкіру!


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Марічка Крижанівська «Тіні»: між трьома світами

А ви вже читали перший гуцульський детектив?


Поговоримо про секс?

Секс - процес, який має приносити лише задоволення. Адже це не лише приємна процедура, а й корисна для здоров"я.Курбан Сеїд "Алі та Ніно"

Цікава і кисло-солодка історія кохання мусульманина і грузинки, яка розгортається на фоні війни.


Ігор Зарудко "Матадор. Нотатки авантюриста"

Світ чоловіка та жінки такий різний і водночас нерозривно пов"язаний. І скільки б чоловіки не нарікали на жінок, вони не можуть жити без них, без їхнього кохання, уваги та ніжності.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime