Статті про книги

«Ми живемо лиш тим, що віддаємо»

Людське життя – складний механізм, який інколи дає збій. Тоді нам здається, що все втрачено і неважливо. Ми нервуємося, зриваємося, влаштовуємо істерики, намагаючись приховати за маскою агресивної злості свою безпорадність і відчай.

Що ж робити, коли життя летить шкереберть? Починати все спочатку! Без вагань і сумнівів! Як це зробити, знає французький психолог Рафаелла Жордано.

Про книгу

Книга «Твоє друге життя, або Шанс змінити все» написана у формі роману. По-перше, це значно спрощує процес читання. По-друге, всі важливі настанови, поради й відкриття сприймаються, ніби між іншим. По-третє, читач бачить конкретну людину із купою проблем, тому не почувається дивакуватим чи «непригодним» для життя. Він – просто сторонній споглядач, проблеми якого теоретично можуть перетинатися із проблемами головної героїні Каміли.

Якщо коротко, то жінка має хронічну втому. Її дістала нудна робота, приниження колег, безвідповідальність сина, байдужість чоловіка, напружені стосунки із матір’ю. Вона тримається із останніх сил, виконуючи купу різноманітних завдань. Здається, от-от її має накрити депресія. Власне, так і було б, якби не знайомство із рутинологом.

Про неправильні стандарти життя

Більшість із нас вважає, що головне у житті – це стабільність, престижна робота і наявність купи діточок у просторому будинку десь за містом. Власне, мати такі бажання – не кримінал. Кримінал – змушувати себе відповідати цим неписаним «стандартам» ідеального життя.

Каміла працює в офісі чотири дні на тиждень. П’ятий день вона присвячує родині й виконанню домашніх справ. Чоловік рідко або ніколи не пропонує їй свою допомогу (він втомлюється на роботі). Із сином стосунки у неї теж доволі напружені. Його народження трішки вибило жінку з колії. Вона намагається грати роль хорошої мами й дружини, але їй важко це вдається.  

Коли син не хоче виконувати домашнє завдання, Каміла забороняє йому грати в улюблену комп’ютерну гру. Коли чоловік ігнорує її прохання, вона зривається, кидаючи йому в обличчя красномовні докори.

Вам знайома ця ситуація?

Рутинолог, із яким абсолютно випадково познайомилася Каміла, справедливо зауважив, що заборони і крик лишень ускладнюють ситуацію. Найкращий варіант – поговорити, починаючи розмову із займенника «я», а не «ти».

На перший погляд може здатися, що це найпростіший варіант. Однак відверта і чесна бесіда, коли двоє людей не просто одне одного слухають, а ще й чують – ще те випробування.

«Часто проблема не у втраті любові одного з партнерів, а в тому, на що перетворилися стосунки. Бо в парі відповідальність за якість спілкування лежить на кожному».

У чому ж головна проблема Каміли? Вона, як і більшість жінок, хоче все встигати і всім догоджати. Та чи правильно це? Ні! Мама, дружина, донька – це перш за все жінка, котра зобов’язана бути красивою, щасливою, самореалізованою і самодостатньою.

Шлях до змін

Коли життя Каміли котилося під три чорти, а шлюб тріщав по швах, їй пощастило познайомитися з дуже цікавим чоловіком, котрий назвався рутинологом.

Він запропонував жінці припинити жити теоретично, перейшовши до практики. Для початку Каміла мусила позбутися усіх комплексів, страхів, тривожних роздумів. Повітряна куля не може злетіти, якщо вона перенавантажена непотребом.

«Щоб набрати висоту, слід звільнитися від баласту й викинути за борт все, що заважає підйому».

Розірвати замкнене коло, наповнене негативом, важко, але необхідно (детально про замкнене коло і коло благополуччя йдеться у 8 розділі).

Після очищення думок і будинку від непотребу, Каміла почала налагоджувати стосунки з близькими. Це найважче завдання. Адже ми упевнені, що все робимо правильно, це нас провокують, не розуміють, не підтримують. Однак у суперечках і конфліктах завжди винуваті двоє. Або майже завжди. Тому необхідно налагодити комунікацію. Розпочати можна із банального вибачення.

«Вибачення не дає забути минуле, але дозволяє розширити горизонти майбутнього» (Пол Без).

Звісно, одного вибачення буде замало, оскільки рідні та близькі всіляко намагаються навчити нас правильно жити, розмішуючи поради найпопулярнішими жахалками. Тому необхідно виставити умовні кордони, заборонивши стороннім їх перетинати. Це не означатиме, що ви не любите чоловіка, подругу чи маму. Просто є ваш особистий простір, де правила гри визначаєте саме ви. 

«Не дозволяйте відбирати віру. Навіть ті, хто любить, часом проектують на вас власні страхи та сумніви. Зробіть так, щоб ваші доброзичливці не змогли зашкодити негативними, несхвальними чи скептичними поглядами…».

Ваше життя має бути максимально комфортним. Однак не сподівайтеся, що всі ці зміни відбудуться дуже швидко, без перешкод і нервових зривів. Каміла теж опинялася у ямі, наповненій різними страхами. Але їй вдалося із неї вибратися. То хіба вам це не під силу?

І головне пам’ятайте: ні за яких обстави не відступайтеся від життя своєї мрії. Йдіть до мети із усмішкою, люблячи себе і повністю приймаючи!

«Усміх нічого не вартий, але сильно впливає на ваше оточення та настрій. Подвійна перевага! Чули слова абата Пєра? «Усмішка коштує менше за електроенергію, але дає стільки ж світла». Він навіть точно довів: щира усмішка, подарована людині, може викликати ланцюгову реакцію аж до п’ятисот усмішок за день! Це окрім корисного впливу на мозок і тіло!».

Висновки

Як звершилася історія Каміли? Відповідь на це запитання ви отримаєте, прочитавши книгу. Але не забувайте, що кожен із нас має можливість почати все спочатку. Головне – навчитися любити і поважати самого себе. Жертви нікому не потрібні.

Тема, котру авторка порушує на сторінках свого роману, – давно не нова, але досі актуальна, форма подачі – досить оригінальна. Тож ви зможете прочитати її за декілька годин, зробивши для себе принаймні декілька важливих відкриттів.

Щодо головної героїні, то подеколи вона видається аж занадто правильною і старанною. А можливо, вона просто страх як хотіла змінити своє життя? 

 

Фото: https://unsplash.com


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Люсі-Мод Монтгомері «Ейвонлійські хроніки»

Тепла книга для затишних осінніх вечорів.


Гігієнічний душ: правила, які ви маєте знати

Коли, як та чим митися, аби не нашкодити своєму здоров’ю?


Сучасна українська поезія: кого почитати?

"Поезія – це найвеличніша форма, в яку може втілитися людська думка" (Альфонс де Ламартін)


Постать жінки в українській традиції

Стаття про життя української жінки в традиційному суспільстві.


Чутливі люди: хто такі та як їм живеться

Текст, написаний за мотивами книги «Близко к сердцу: Как жить, если вы слишком чувствительный человек».

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime