Обличчя – візитна картка кожної дівчини. Однак мова зараз іде не про красу у її традиційному розумінні, а про доглянуту шкіру без висипань, алергії, сухості тощо.
Усі ми так чи інакше намагаємося якомога довше зберігати природню молодість та красу. Але чомусь не всім це вдається. Чому?
Про те, як доглядати за обличчям правильно, якими засобами користуватися, а про які краще забути, аби не нашкодити собі, нам розповіла лікар-косметолог, дерматовенеролог Анна Кравчук.
Три «кити» догляду за обличчям
Догляд за шкірою обличчя розпочинається із очищення. З цією метою я традиційно рекомендую використовувати звичайну воду. Проте є два важливих нюанси. По-перше, якщо ви нанесли на обличчя нічну маску або жирний живильний крем, вранці можна використовувати спеціальний засіб для вмивання. По-друге, купуючи такий косметичний продукт, уважно вивчайте його склад. Він не повинен мати в собі спирт (високої концентрації), парабени, сульфати, нафтопродукти, синтетичні ароматизатори. Якщо постійно користуватися таким продуктом, можна пересушити шкіру або спровокувати алергічну реакцію.
Складові засобу для вмивання обов’язково мають бути безпечними для шкіри. Чому це так важливо? Агресивні компоненти (а також мило) можуть порушити цілісність гідроліпідного бар’єра, який виконує захисну функцію шкіри. Тоді її атакуватимуть «погані» бактерії, провокуючи розвиток запальних процесів, а сальні залози активніше виділятимуть шкірне сало (себум) тощо.
Після очищення шкіру необхідно тонізувати, використовуючи тонік. Він завершає процес очищення та готує обличчя до нанесення зволожувального крему. Як показує мій досвід, багато дівчат тоніком не користуються, оскільки не до кінця розуміють, навіщо він потрібен. Функція тоніка дуже проста – він відновлює кислотно-лужний баланс шкіри (pH), укріплюючи гідроліпідний бар’єр. Тому користуватися ним потрібно обов’язково, підбираючи його за типом шкіри.
Після тонізації шкіру необхідно зволожити, використовуючи зволожувальний крем або сироватку. Також ці два продукти можна комбінувати.
Після 25 років я раджу користуватися зволожувальним кремом регулярно. Взимку він повинен мати щільну текстуру, влітку – більш легку.
Навіщо потрібен зволожувальний крем? Він насичує шкіру компонентами, які утримують у ній вологу. Це можуть бути: гіалуронова кислота, сечовина, сквалан, гліцерин, колаген, цераміди, масло авокадо, виноградної кісточки, L-каррагінан, екстракт алое віра, вітамін Е.
Зволоження – основа пружної та молодої шкіри. З віком синтез колагену та еластину сповільнюється, тому епідерміс поступово «просідає», що призводить до появи зморшок. Зволожувальний крем допомагає сповільнити процеси старіння шкіри, як і сироватка з активними компонентами.
Трендові косметичні продукти
Мало не щодня на полицях магазинів з’являються нові косметичні товари, які обіцяють якось по-новому очистити, зволожити або омолодити вашу шкіру. Однак не всі вони безпечні й необхідні. Серед косметичних продуктів, які найчастіше псують шкіру, я виділяю:
Чим же завинили ці продукти?
Міцелярна вода – це засіб, призначений для делікатного очищення шкіри від часточок бруду та декоративної косметики. Та якщо її не змивати, як радять «добросовісні» виробники, можна суттєво пересушити шкіру, порушити кислотно-лужний баланс, отримати алергію, лущення, запалення. Це станеться, якщо ви будете користуватися міцелярною водою, до складу якої входить етиловий спирт (Alcohol Denat), дінатрій едетат (Disodium EDTA), гексиленгліколь (Hexylene Glycol), міртримоній бромід (Myrtrimonium Bromide), пропіленгліколь (Propylene Glycol), полісорбат (Polysorbate-20/60/80) тощо. Класична міцелярна вода, якою можна двічі на день протирати обличчя без подальшого вмивання, складається на 95% із очищеної води. Інші 5% – це безпечні емульгатори, натуральні масла, вітаміни, екстракти рослин тощо.
Тому я раджу або ретельно умиватися після використання міцелярної води, протираючи потім обличчя тоніком, або забути про її існування. Користуватися нею щоденно категорично заборонено.
Гідрофільне масло – це ще один очисний засіб, основу якого складають емульгатори та масла. При контакті з водою воно перетворюється на легке молочко, котре розчиняє бруд.
Деякі дівчата помилково вважають, що гідрофільним маслом можна користуватися щоденно. Насправді ж воно призначене для швидкого і якісного зняття макіяжу. До того ж після використання масла, необхідно проводити додаткове очищення шкіри, використовуючи спеціальний гель або пінку для вмивання.
Гідрофільним маслом не можна користуватися дівчатам із проблемною, сухою та жирною шкірою. У перспективі глибоке очищення може суттєво порушити процес виділення шкірного сала або пересушити шкіри.
Зазвичай я раджу користуватися гідрофільним маслом не більше 2 разів на тиждень (при нормальному типі шкіри).
Засоби для очищення епідермісу загалом безпечні. Але є один важливий нюанс – їхній склад. Якщо продукт містить спирт, сульфати, парабени, силікони, синтетичні ароматизатори або барвники, він може пошкодити чи зруйнувати гідроліпідний бар’єр шкіри. Простіше кажучи, такий засіб «змиває» із шкіри ліпіди, унаслідок чого вона стає дуже чутливою або надмірно сухою. Ліпіди відповідають за цілісність епідермального бар’єра та контролюють рівень зволоження шкіри. Таким чином, вони захищають епідерміс від шкідливих мікроорганізмів та не дозволяють волозі випаровуватися без потреби. Зневоднена шкіра стає сухою та швидше старіє.
Користуватися гелями, мусами або пінками для вмивання можна, але обережно. Їх треба підбирати за типом шкіри та ретельно змивати. Після таких засобів неодмінно треба використовувати тонік та зволожувальний крем.
Скраби та пілінги – це потрібні косметичні продукти, які періодично має використовувати кожна дівчина. Вони очищають епідерміс від мертвих клітин, які часто залишаються на його поверхні, змішуються зі шкірним жиром. Навіщо від них позбавлятися? Скупчуючись, вони заважають шкірі споживати кисень, вбирати корисні компоненти косметики та сповільнюють процеси відновлення.
Тому я раджу використовувати скраби та пілінги раз на 10-14 днів. Але знову ж є невеликий нюанс. До складу скрабів входять абразивні частинки (подрібнені кісточки персика, вишні тощо), які можуть травмувати чутливу шкіру. Пілінги мають у своєму складі фруктові кислоти, нейлонові кульки або кульки із целюлози, які м’яко і делікатно відлущують мертві клітини.
Скраби можуть використовувати дівчатам із проблемною та жирною шкірою. Пілінги ж підходять усім. Головне – правильно і не надто часто ними користуватися. У іншому випадку можна сильно виснажити шкіру та зробити її чутливою. Окремо хочу зауважити, що при наявності відкритих ран, подряпин, вугрів скрабування та пілінгування не проводиться.
Як показує мій досвід, більшість дівчат купують масло для шкіри обличчя, орієнтуючись виключно на його корисні властивості. Але насправді усе не так просто, як може здатися.
Для початку необхідно знати, що всі масла діляться на базові (мигдалеве, обліпихове) та активні (масло шипшини, малини). Базові можна наносити на будь-який тип шкіри, а от із активними треба бути вкрай обережними. Річ у тому, що активні масла мають поєднуватися із базовими. Якщо тривалий час використовувати, наприклад, нерозбавлене масло граната, яке належить до групи активних масел, можна суттєво пересушити шкіру. Чому? Масло створює на поверхні епідермісу тонку недихаючу плівку, що призводить до поручення обмінних процесів.
Як же користуватися маслом правильно?
Я раджу наносити його на очищену шкіру у невеликій кількості (2-3 краплі) і курсами (7-10 днів), а потім перекривати зволожувальним кремом (коли масло вбереться шкірою). Найкраще масла використовувати в холодну пору року, коли шкіра потребує посиленого захисту.
Окремо хочу зауважити, що масло не зволожує епідерміс, однак живить його та очищає (мається на увазі гідрофільне масло).
Отже, основу догляду за обличчям складають три процедури – очищення, тонізація та зволоження. Якщо ж вам хочеться придбати якийсь додатковий продукт, зважте всі «за» та «проти». І не лінуйтеся вивчати етикетки, вони багато про що можуть розповісти.
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
«Усі люди думають однаково. Різниця полягає лише в тому, що одна людина певної миті перестає думати, а інша думає далі...".
А що ви знаєте про Кадзуо Ішіґуро?
Усі продукти, які ми споживаємо, готуються у тому чи іншому посуді. Тому дуже важливо, щоб він був чистим і не містив "у собі" шкідливих речовин. Адже під час їжі, вони потрапляють до нашого організму.
Усі хочуть бути розумними, принаймні, здаватися такими. Але чи легко це, особливо тоді, коли твоє перетворення таке стрімке й неочікуване? І чи дійсно надреальні здібності роблять людину по-справжньому щасливою?
Цитати найвідомішого у світі винахідника!
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!