Весна – не за горами, а це означає, що час готувати шкіру обличчя до зустрічі з нею. Після морозної зими вона потребує особливого догляду та уваги.
Про те, як зустріти весну не лише з гарним настроєм, а й зі здоровою та красивою шкірою, знає лікар-дерматовенеролог та косметолог Анна Кравчук.
Анно, розкажіть, будь ласка, нашим читачам, чим відрізняється догляд за шкірою взимку на навесні?
Взимку наша шкіра потерпає від морозного або сухого повітря офісних приміщень, різких перепадів температур, нестачі сонця і вітамінів. Тому взимку я радила своїм пацієнткам користуватися не тільки зволожуючим, а й живильним або захисним кремом щільної структури. Особливо – це стосувалося дівчат із сухим та чутливим типом шкіри.
Навесні живильний та захисний крем можна відкласти, повернувшись до хорошого зволожувального крему на основі рослинних екстрактів, гіалуронової кислоти, пептидів тощо.
Також треба враховувати, що взимку наші сальні залози працювали менш активно. Весною вони «прокидаються» і починають працювати на повну потужність. Тому у Т-зоні (лоб, ніс, підборіддя) з’являється жирний блиск, із яким необхідно правильно боротися.
Із чого починати підготовку шкіри обличчя до весни?
Насамперед я б радила відвідати косметолога, щоб він оцінив стан шкіри. Якщо такої можливості нема, необхідно придбати якісний зволожувальний крем по типу шкіри, сонцезахисний крем для обличчя, термальну воду, мінеральну пудру або матуючі серветки, вітамінний комплекс для епідермісу.
Як вибрати якісний крем? На що треба звертати увагу в першу чергу?
Якісний крем – це крем, підібраний по типу шкіри, у складі якого нема синтетичних та токсичних компонентів. Навесні треба обирати крем, у складі якого є зволожувальні компоненти. Це не тільки гіалуронова кислота, а й молочна та лінолева кислоти, нікотинамід, сечовина, алое віра, сквалан, цинк, гліцерин, кераміди, антиоксиданти, натуральні рослинні екстракти тощо.
Я не раджу купувати навіть дуже розхвалені косметичні продукти, до складу яких входять парабени, сульфати, мікропластик, продукти нафтопереробної галузі. Насправді, цей список великий.
Список небажаних косметичних інгредієнтів:
- мінеральна олія – Mineral oil/ Paraffin oil/ Liquid paraffin;
- спирт – Ethyl alcohol/ Ethanol/ Alcohol (може бути в складі косметики у невеликій кількості);
- парафін – Paraffin;
- петролатум – Petrolatum;
- керосин – Ceresin;
- тальк – Talc;
- каприл гліколь – Caprylyl Glycol;
- солі алюмінію – Aluminium chlorohidrat;
- ацетат алюмінію – Aluminum Acetate;
- формальдегід – Formaldehyde;
- феноксіетанол – Phenoxyethanol (може бути у складі косметики, яку треба змивати);
- барвники синтетичного походження – CI 77266, CI 19140, CI 17200;
- парабени – метилпарабен (Methylparaben), етилпарабен (Ethylparaben), пропілпарабен (Propylparaben), бутилпарабен (Butylparaben), ізобутилпарабен (Isobutylparaben);
- лаурилсульфат натрію – Sodium lauryl sulfate (SLS);
- лауретсульфат натрию – Sodium laureth sulfate (SLES);
- поліетиленгліколь – Polyethylene Glycol (PEG);
- поліпропіленгліколь – Polypropylene Glycol (PPG).
Ви сказали, що весною потрібно придбати сонцезахисний крем для обличчя, поясніть, будь ласка, навіщо?
По-перше, весняне сонце дуже активне, певною мірою навіть агресивне. Тому є ризик запустити процеси пігментації. Для декого пігментні плями – це проблема.
По-друге, до складу багатьох зволожувальних кремів входить ретинол, цинк, вітамін С, які під впливом сонячних променів здатні змінювати свої властивості. Тому вдень такий крем бажано «перекривати» сонцезахисним кремом із захисним фільтром SPF 15-20.
До того ж весняне сонце запускає у шкірі процеси окислення, вивільняючи вільні радикали. А це одна з причин передчасного старіння шкіри та появи нових зморшок. Тому починати користуватися сонцезахисним кремом я раджу вже на початку березня.
Що таке окислення шкіри?
З хімічної точки зору окислення – це процес, при якому молекула-донор віддає свій електрон молекулі окислення. Молекула, яка втрачає електрон, окислюється. Відбувається цей процес за участі агресивних форм кисню, наприклад, вільних радикалів. Останні пошкоджують наші клітини, стаючи причиною передчасного старіння шкіри. Зупинити цей процес можуть антиоксиданти, які входять до складу якісного зволожувального крему, сироваток, засобів для вмивання і т. д.
Анно, на початку розмови Ви також сказали, що навесні необхідно придбати термальну воду. З якою метою це треба зробити?
Термальна вода – це косметичний засіб, який можна використовувати не лише весною, а й протягом усього року. Адже вона допомагає додатково зволожити шкіру.
Чому я раджу придбати її весною? Тому що потужні весняні вітри можуть пересушувати роговий (верхній) шар шкіри. Маючи під рукою термальну воду, кожна дівчина легко зможе будь-де і будь-коли відновити водний баланс шкіри. Крім того, вона містить у своєму складі корисні мікроелементи, які весною дуже потрібні нашій шкірі. Це йод, залізо, магній, натрій, фтор, кремній, селен, екстракти ягід, лікарських рослин і т. д.
Однак хочу зауважити, що вибирати її необхідно не навмання, а враховуючи потреби епідермісу.
А як щодо мінеральної пудри та матуючих серветок? Їх також неодмінно треба придбати?
Не всім. Я рекомендую зробити це дівчатам із жирним, комбінованим або проблемним типом шкіри. Ці засоби допоможуть швидко та безпечно прибрати жирний блиск. Також впоратися із цим завданням можуть вологі серветки для шкіри.
Як я уже казала, весною сальні залози активніше виділяють себум (секрет сальних залоз). Він закупорює пори, а в парі з мікрочасточками вуличного пилу сприяє утворенню вугрів. А кому це потрібно, та ще й навесні.
Також Ви загадали про вітамінні комплекси. Можете про них трішки розповісти?
Вітамінні комплекси – це косметичні препарати, які максимально насичені корисними вітамінами та мікроелементами. Їх зараз існує багато видів Але я б не радила обирати вітамінний комплекс самостійно або за порадою подруги. Для початку потрібно зрозуміти, чого шкірі не вистачає. Наприклад, суха шкіра потребує вітамінів групи В, С, Е, N, PP. Жирна – А, В, С.
Також необхідно враховувати ще один важливий момент. Комусь буде достатньо придбати вітамінну сироватку або крем, а комусь краще було б заздалегідь провести мезотерапію або біоревіталізацію.
Чи є ще якісь важливі правила догляду за шкірою навесні, яких обов’язково треба дотримуватися?
Так. Весною я не раджу робити травматичні косметичні процедури. Це хімічні пілінги, різноманітні лазерні процедури. Їх можна замінити ензимними пілінгами, мікротоковою терапією, карбоксітерапією, масажними процедурами.
Також я рекомендую переглянути свій раціон харчування. Чудово, якщо у вас є можливість зменшити споживання картопляних, м’ясних страв, смаженого та солодкого. Весною як і організм, так і шкіра потребують свіжих фруктів, овочів, зелені, злаків, горіхів.
І, звісно, не забувайте про питний режим. Я завжди наголошую на тому, що вода – це незамінна складова раціону харчування дівчат, які дбають про свою шкіру не тільки ззовні, а й зсередини.
Дякуємо Вам за розмову!
Instagram-сторінки лікаря:
dr.annakravchukcabinet, dr.annakravchuk
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Історія про кохання пірата й без п"яти хвилин одруженої жінки.
"Старість – не хвороба. Усе старіє, навіть книги".
А ваша шкіра готова до зустрічі з весною?
Усі продукти, які ми споживаємо, готуються у тому чи іншому посуді. Тому дуже важливо, щоб він був чистим і не містив "у собі" шкідливих речовин. Адже під час їжі, вони потрапляють до нашого організму.
Книга, яка змінить ваше життя.
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!