Статті про книги

«І як би хтось там не вважав, але щось колись має змінюватися у житті»

Наше життя сповнене пригод і поневірянь. Часом нам здається, що воно випробовує нас на міцність, та насправді, у більшості випадків, ми просто лінуємося розгадувати його складні загадки.

Сюжет книги – доволі простий. Спочатку читач потрапляє у внутрішній світ однієї людини – Вілена Ґіньоля. Це звичайний, нічим непримітний хлопець, котрий працює на фабриці з утилізації книг, хоча неймовірно любить літературу (сюжет поверхнево перегукується із романом-антиутопією Рея Бредбері «461 за Фаренгейтом»). Отримав посаду у книжковому пеклі він абсолютно «випадково»: чи то через відсутність достатньої мотивації, чи через інші особисті проблеми. Насправді Вілен мріяв працювати у видавництві, але все, що залишилося від цієї затії – маленька брехлива історія. Щочетверга він розповідає свої старенькій мамі про улюблену роботу і хороше життя. Щоправда, хлопцеві соромно і неприємно це робити, однак і розчаровувати рідну людину він не хоче.

Вілен працює на книгобійні 8 годин щоденно. Загалом це все, чим він займається. У вільний час герой роману лежить на ліжку, спілкується із рибкою, читає книги або блукає містом. Друзів у нього не так і багато, а сенсу в житті – ніби й взагалі немає.

Єдине, що приносить йому справжню втіху – читання уривків із книг у ранковому експресі дорогою на роботу. Сторінки з книг він «краде» з цеху, де разом із «колегами» знищує книги, прагнучи подарувати їм друге життя.

Варто зауважити, що Вілен – дуже чуттєва натура і чемний хлопець, котрий здатен на маленькі геройські вчинки. Єдина його проблема, як і проблема більшості юних хлопців, – нерішучість. Причина цього – відсутність підтримки і дуже непросте дитинство. Однак, попри усе це, він уміє цінувати людей, бачити у них особистість і найголовніше – слухати.

Життя нашого героя (а з ним і сюжет) різко змінюється, коли він знаходить флешку. На ній збережено текст, написаний від імені дівчини. Звати її Жулі, за професією вона –  прибиральниця у громадському туалеті, а за покликом серця – письменниця і мрійниця.

«Я кажу собі, що, можливо, одного чудового дня Земля не відновить своє обертання й зупиниться назавжди, а день і ніч залишаться на своїх позиціях, зануривши нас у вічний світанок. Я кажу собі, що коли все купувати у світлі, що народжується й додає пастельних тонів до всього, то війни, мабуть, перестануть бути такими огидними, голод – стане менш нестерпним, мир – тривалішим, бажання вранці ніжитися довго в ліжку – не таким великим, вечори – довшими й лише білість моїх фаянсових плиток не зміниться й збереже свій блиск під холодним світлом неонових вогнів».

Заочне знайомство із Жулі змушує Вілена змінитися, відважитися на рішучий крок (чи не вперше у житті). Бо, як на мене, до «зустрічі» із дівчиною, він був сконцентрований виключно на свої приватних проблемах і нещастях. Знищував книги, ненавидячи самого себе, і понуро плентався лабіринтом життя. У таку халепу потрапляє багато хто із нас. Не всім вистачає духу та сміливості обирати. Часто чомусь обирають саме нас. Однак усе можна змінити, якщо не в буквальному сенсі, то хоча б у моральному – переставити акцент із похмурого на світле, із неприємного – на приємне.

«Історія така, що лиха в ній по край,

Надія ж хай живе – надії не втрачай»

Закінчився роман дуже романтично (пробачте за тавтологію). Кожен отримав маленьку порцію щастя, яка змінила його життя. Бо для щастя, насправді, не так уже й багато потрібно. Та суть книги – зовсім не у коханні, а в тому, що людина може бути сміливою, але водночас і терплячкою; чесною, якщо того вимагають обставини, бо інколи брехня (історія із другом Вілена) може подарувати комусь надію; вірною собі, а не забаганкам суспільства. А ще вона повинна мати мрію. Нехай таку, що ніколи не здійсниться, але неодмінно мати!

Прочитайте цю книгу, коли з"явиться вільна хвилинка. Вона дуже цікава, сучасна (лексика тішить і дивує) і мотиваційна. 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво


Антибіотики за рецептом!

14-20 листопада - тиждень обізнаності щодо антибіотиків! Дізнайтеся важливу інформацію про прийом антибіотиків, щоб вберегти себе та суспільство від "медичної катастрофи".


Кетрін Стокетт «Прислуга»

Потворність живе всередині. Потворно бути жорсткою людиною, що завдає болю.


Тільки кохання вічне

Морська історія кохання


Правити граматичні помилки не потрібно

Лінгвіст пропонує не виправляти граматичні помилки у англійській мові.

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime