Статті про книги

«У підсумку ми самостійно формуємо і життя, і самих себе. Це нескінченний процес аж до смерті. І відповідальність за наш вибір повністю лягає на нас» (Елеонора Рузвельт)

Це вражаюча історія про життя людини, її вибір та право на щастя. Звісно, у ній є частка правди та вигадки, але, без сумніву, вона надзвичайно повчальна.

Головна героїня книги – Шарлен Боер. Їй 19 років і вона сидить у в’язниці за вбивство, яке скоїла у 16. Власне, із цієї розв’язки і розпочинається історія. Далі дівчина розповідає, як і чому це сталося.

Життя Шарлен було безбарвним і позбавленим сенсу. Мама і тато не помічали, що у доньки проблеми із психікою і «конфлікт» із життям. А єдина подруга, Сара, розгледівши це, вирішила використати дівчину, щоб здобути собі авторитет. Вона перетворила Шарлен на «собачку», яка всюди за нею бігала і виконувала дебільні доручення чи, приміром, терпіла кпини Сари. Та й по всьому.

«Оскільки я не знала, що відповідати, Сара відповіла замість мене:

- Чи має вона хлопця? Ви жартуєте? Зрештою, це логічно, Шарлен, невже якийсь менш-більш розважливий хлопець захотів би такий фрукт, як ти, га?».

Однак вражає не тільки це, адже ми знаємо, що підлітки бувають надзвичайно жорстокими, а й абсолютна байдужість батьків обох дівчат.

«- Ти що, досі стоїш, наче дурепа? Замість того, щоб стовбичити і нічого не робити, йди краще допоможи моїй мамі розвантажити машину, бо в мене купа інших справ».

Невже мама Сари не помічала, як її донька знущається над подругою?

Щодо батьків Шарлен. В історії описується випадок, коли дівчина навмисно бігла велику дистанцію, попри нестерпний біль у грудях (у неї астма), щоб задихнутися і померти. Коли батьки побачили її на лікарняному ліжку, вони не запитали у неї, чому вона не скористалася балончиком із ліками, відчувши, що втрачає свідомість. Вони так погано знали свою доньку, що навіть не подумали про невипадковий перебіг обставин.

«Вентолін», Шерлін, «Вентолін». Він у тебе в кишені. Він нам потрібен», - голосили легені моєму мозкові. «Ні, - казала я їм. Потерпіть іще трохи. Вже майже кінець. Щойно ми дістанемося фінішу, вам уже не буде потрібно повітря, обіцяю».

Поступово у дівчинки руйнувалася психіка. Вона дедалі частіше замислювалася про самогубство, ненавиділа себе, школу та родину. З часом у неї виник страх перед життям і ненависть до себе.

«І коли я ввечері лежу в ліжку, то чую ніби нашіптування приспіву: «Ти потвора, Шарлен, потвора. Убий себе, так краще».

І Шарлен убила, але не себе, а свою найкращу подругу.

«Чому», – подумаєте ви? Про це розповідає сама Шарлен, пишучи щоденник-монолог. Одна із причин – ненормальна (маніакальна) любов до подруги, яка нахабно користувалася її слабкостями. Шарлен усвідомлювала, що така прив’язаність – це погано, але нічого не могла вдіяти. Її розумом керували любов і залежність. І, на жаль, навіть переш кохання не змогло вилікувати її хвору душу.

«А тепер Сара пройшлася по моєму життю й спустошила його. Моє життя було в руїнах. Я була слабкою людиною – вимученою, наляканою, мовчазною. Підкореною. Втративши силу, тепер я була особою без тотожності».

У кінцевому підсумку хочеться сказати, що роман-оповідання «Дихай» викликає неоднозначні почуття. З одного боку, Шарлен вражає надзвичайною відвертістю і щирістю, а з іншого, лякає рішучістю і байдужістю.

«Я зробила найрішучіший вибір за все своє життя» (мова йде про вбивство).

Однак ми радимо вам прочитати цю невеличку історію. Вона варта вашої уваги, адже на 125 сторінках Анн-Софі Брасм вдається підняти низку надважливих проблем: проблема батьків і дітей; проблема морального вибору; проблема залежності людини від людини; проблема сімейних стосунків; проблема виховання тощо. Так, вони не нові, але досі актуальні.


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Василь Карп’юк «Ще літо, але вже все зрозуміло» - книга не для всіх

Книга, яка порушує багато питань. Питань побутових і вічних.


Зоя Нікітюк "Живая муха. Как писать просто и нескучно"

Хочете писати тексти й пости у соціальних мережах, які набиратимуть тисячі переглядів? Тоді ця книга - ваше спасіння і міні-шпаргалка.


Цитати з роману Сеїда Курбана "Алі та Ніно"

Цитати з книги про неймовірну історію кохання та війну "Алі та Ніно"


"Вечірнє сонце, дякую за день..."

Чарівні фото не менш чарівного світу!


Ерін Морґенштерн «Нічний цирк»

"Люди бачать те, що хочуть бачити. А найчастіше те, що їм кажуть, наче вони бачать".

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime