Статті про книги

Щомісяця виходить хоча б одна нова книга, яку варто було б прочитати, чи кортить прочитати. Усе, звісно, не перечитаєш (добре було б!), але дві-три книги щомісяця прочитати можна. Тоді ваш читацький список буде виглядати більш-менш пристойно.

Як і де?

Ясна річ – у ліжку, згорнувшись клубочком під ковдрою.

Звісно, можна робити це деінде, але в умовах осені найкраще робити це саме в ліжку.

Ліжко – це чудово, скажете ви. Але ж інколи доводиться вилазити з нього й бігти кудись у справах. Розуміємо. Але це не біда. Вибираючись у місто, одягайте теплий светрик і беріть із собою книги та термос із кавою чи чаєм. У транспорті, як вам пощастить знайти вільне місце, книги теж добре читаються. Тільки, будь ласка, не доливайте у каву чи чай з метою «зігріву» ані краплі алкоголю, бо ризикуєте не лише пропустити потрібну зупинку, а й утратити книгу. Цієї осені книги можна читати лише «під шоколад та зефір».

Для того, щоб книга справила на вас незабутнє враження, і принесла вам максимум користі, дотримуйтеся цих простих правил:

  1. Читайте книги із записником і олівцем. Адже в процесі читання вам без сумніву трапиться кільканадцять «мальовничих» фраз, які виникне гостра потреба записати (а вилазити з ліжка буде зовсім не доречно).
  2. Придбайте достатню кількість шоколаду та інших улюблених смаколиків, щоб не відриватися від читання, якщо вони раптом зникнуть. Але не захоплюйтеся аж занадто, - солодощі погано впливають на стан зубів, шкіри та «деформують» фігуру.
  3. Читайте книги під музичний супровід. Звісно, мова йде про класичну музику, а не про дабстеп.
  4. Читайте книги повільно і не читайте їх тоді, коли ваша голова зайнята вирішенням якоїсь серйозної проблеми. Якщо ви просто гортаєте сторінку за сторінкою, не надто заглиблюючись у зміст, краще відкладіть книгу до кращих часів. Вона вас дочекається.
  5. Читайте ті книги, які вас «обирають». Якщо у крамниці ваша рука тягнеться до певної книги, то неодмінно їй придбайте. І байдуже, що вона «стара», і що усі критики світу уже написали на неї рецензію. Ми ж купуємо книги не для того, щоб «бути в тренді», а для того, щоб краще розуміти самих себе і цей доволі складний світ. Книжкові смаки можуть бути різними.
  6. Купуйте книги у крамницях. Паперові примірники пахнуть словами і чорнилом. Їх так приємно тримати у руках і носити з собою у рюкзаку.
  7. Просто читайте книги. Особливо тоді, коли хочеться увімкнути телевізор. Лише ті люди, які читають книги, здатні змінити себе, світ і навіть, якщо хочете, країну.

Що читати цієї осені, у жовтні?

Богдан Тихолоз та Наталя Тихолоз «Франко від А до Я».

Чудова книга, яка руйнує стереотипи про науку й науковців. Виявляється (!) вони (науковці) – теж люди. Головний герой книги, як ви уже здогадалися, - Іван Якович Франко. На сторінках книги він постає перед нами у зовсім іншому амплуа, аніж у шкільних підручниках. Якщо ви придбаєте цю книгу, то знайдете у ній рецепт іменного пирога з яйцями, цибулею та свининою, який так любив готувати український діяч. А ще книга вразить вас неймовірними «сміливими» ілюстраціями.

«Франка часто питали, коли він устигає так багато читати: «Ви ж так багато самі пишете!». Він відповідав на повному серйозі: «А я не читаю книжок. Я їх нюхаю».

Дж. К. Роулінґ, Дж. Тіффані та Дж. Торн «Гаррі Поттер і прокляте дитя».

Про цю книгу чули вже, напевно, майже всі. У перший день продажу, у Лондоні, було продано понад 50 тисяч «Проклятого дитя». Працівники книгарень працювали навіть уночі, а «поттермани» були одягнуті в костюми улюблених героїв.

Отже, історія Гаррі Поттера продовжилася. Події у книзі розгортаються 19 років по тому, після переможної битви Гаррі з Волан-де-Мортом. За цей час усе дуже змінилося, у трьох головних героїв народилися діти, які, звісно ж, пішли шляхом своїх батьків.

Якщо говорити про сюжет, то він «не зовсім ідеальний», а деякі сюжетні лінії взагалі не хочеться сприймати, як такі. Однак потрібно розуміти, що «Гаррі Поттер і прокляте дитя» – це п’єса, написана іншими авторами, хоч і за участі Роулінг. Можливо, тому вона трохи «не така». Загалом книга позитивна, світла й «щира», якщо, звісно, так можна сказати про книгу, і варта вашої уваги.

Таня Малярчук «Забуття»

У центрі книги – В’ячеслав Липинський (український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму), який прагне зрозуміти самого себе. У його житті є достатньо болю, смутку, кохання, розчарування. Він прагне залишити по собі слід, як годиться кожній людині. Врешті, йому це вдається. Книга не перенасичена історичними датами й постатями, вона вабить сюжетом і змістовим наповненням, а ще змушує розгорнути підручник із історії України.

«Забуття» – це мій роман про ХХ століття, мої сто років, але не самотності, а втраченої пам’яті. Це спроба згадати забуте. А також об’єднати індивідуальне і колективне українське, історичну достовірність і художню вигадку, кохання і покликання, божевілля і здоровий глузд, якого, втім, у цьому романі, мабуть, найменше. Його основою несподівано для мене самої стало життя політика-невдахи і пристрасного мислителя В’ячеслава Липинського. Українці дуже перед Липинським завинили. Але ще більше вони завинили перед самими собою, бо були надто слабкими, щоб не стати жертвою. З іншого боку, якраз слабкі і покірливі змогли вижити і народити тих, що пізніше народять нас. Забуття було у цьому процесі відродження необхідним актом самозахисту. Я почуваюся тим крайнім поколінням, яке тепер змушене віддавати борги. Розрізати запалені рани, боротися зі страхом, брати відповідальність, визнавати вину і прощати. Цей роман – данина моєму корінню. Я мусила його написати» («Видавництво Старого Лева»).

На цьому ми ставимо трикрапку. Адже список книг цієї осені не завершується. Це лише три книги, які ви можете прочитати у жовтні. Наступний місяць неодмінно потішить вас приємними книжковими сюрпризами.  

P.S. Якщо знайдете час, прочитайте книгу Паоло Джордано «Чорне й сріблясте». Ви не пошкодуєте!


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Пол Каланіті «Коли подих стає повітрям»

Історія, яка змусить вас плакати.


Уляна Скицька «Наші на карті світу»

«Робіть неможливе» (Любомир Романків)Незалежність

Вільна людина насолоджується кожним днем життя, бо знає, що його не повернути. Це – справжня незалежність.


Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime