Статті про здоров'я та психологію

Кохання… Чомусь із ним завжди складно. Воно породжує десятки суперечок, змушує жінок плакати, а чоловіків мовчки страждати. Ви ніколи не замислювалися, чому так стається? І чому нам бракує терпіння у справах сердечних?

Кажуть, що кохання – це хімія. Тому пояснити його сутність так важко, а точніше, просто не можливо. Ніхто не розповість вам, чому ви обрали саме цього чоловіка чи жінку, за які якості ви їх покохали, що вас у них привабило і т. д.

Однак ви могли помітити, що після доленосної зустрічі, ваші почуття до другої половинки з часом «еволюціонують». Як саме? У вас змінюється ставлення до партнера за схемою: симпатія – залежність – антипатія – терпіння. Розвиватися події можуть по-різному, усе залежить від індивідуальних особливостей окремих людей, але усі пари мусять пройти ці «етапи».

Стівен Кові [американський освітянин, письменник, підприємець та мотиваційний спікер] у книзі «7 навичок високоефективних родин» доводить, що кохання – це не просто прекрасне почуття, а дія. Дія заради коханої людини і для коханої людини. А психолог Марина Таргакова додає, що ця дія виражається на 7-ми етапах існування закоханої пари.

Перший етап. Голод

Люди ввесь час намагаються знаходитися поруч. Їм надзвичайно добре проводити разом «дні і ночі», ходити у гості, готувати вечерю тощо. Іншими словами, закохані отримують «кайф» від стосунків і одне від одного.

Другий етап. Насичення

Парі досі цікаво й добре разом, але емоції притухають. Їм більше не хочеться жити лише своїми почуттями. Кожен знаходить додаткові інтереси.

Третій етап. Відраза

Це той страшний період у житті пари (приблизно третій рік), коли навіть присутність людини починає дратувати. Багато хто на цьому моменті ставить крапку у стосунках і розпочинає пошук нового партнера. Хелен Фішер [американський антрополог, дослідниця людської поведінки, авторка методик самовдосконалення] пояснює, що кохання справді триває 3 роки або 18 місяців. Причина цього – гормон допамін, який виробляється в організмі. Коли він припиняє вироблятися, рожева завіса падає, і людина починає помічати недоліки коханого чи коханої. Нічого дивного у цьому явищі немає. Це природній процес, адже якби закоханість тривала все життя, - ми б були схожі на зобмі. Справа в тому, що допамін робить нас неуважними, позбавляє сну й бажання працювати.  

Четвертий етап. Терпіння

Це етап, на якому пара намагається вийти зі шлюбної кризи. До нього доходять лише ті люди, які не просто кохають одне одного, а й поважають та цінують. Важливу роль тут відіграє також наявність бажання змінити існуючу ситуацію. Якщо партнерам байдуже, як далі розгортатимуться події, це свідчить про те, що їхній союз базувався лише на пристрасті. Відтак, їм немає про що говорити, вони «перегоріли».

Пятий етап. «Борг»

Люди усвідомлюють, що дуже багато важать одне для одного. На цьому етапі пристрасті втихають і «народжується» повага. Партнер усвідомлює, що «в боргу» не лише перед коханим/ коханою, а й своїм майбутнім, якого може не бути.

Шостий етап. Божественна дружба

Подружня пара – це міцний союз друзів, де кожен із партнерів має повноцінні права, його чують, розуміють і поважають. Люди пройшли випробування роками й часом, навчилися цінувати те, що мають, і тепер намагаються його зберегти.

Сьомий етап. Божественна любов

Найвищий етап стосунків – кохання прирівнюється до святині. Такі почуття знайомі далеко не всім, адже для того, щоб їх відчути, треба бути здатним на самопожертву, уміти ставити чиїсь інтереси вище за свої, пробачати й терпіти, якщо потрібно.

«Любов довготерпить, любов милосердствує, не заздрить, любов не величається, не надимається, не поводиться нечемно, не шукає тільки свого, не рветься до гніву, не думає лихого, не радіє з неправди, але тішиться правдою, усе зносить, вірить у все, сподівається всього, усе терпить!

Ніколи любов не перестає!...» (1 послання до Коринтян 13:4-8)

Кохання – штука складна. Воно має чимало підводних каменів, але якщо люди готові боротися за своє щастя, то жодні «камені» не стануть їм на заваді.  


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Правити граматичні помилки не потрібно

Лінгвіст пропонує не виправляти граматичні помилки у англійській мові.


Харчова сода проти миючих засобів

Усі продукти, які ми споживаємо, готуються у тому чи іншому посуді. Тому дуже важливо, щоб він був чистим і не містив "у собі" шкідливих речовин. Адже під час їжі, вони потрапляють до нашого організму.


Луна имеет две стороны, или Почему в романе «Поток» нет ни одного положительного героя

«Приобретая привычку к чтению, вы строите для себя убежище практически от всех страданий жизни» (Сомерсет Моэм).


"Вечірнє сонце, дякую за день..."

Чарівні фото не менш чарівного світу!


Елізабет Ґілберт «Велика магія», або Як вижити митцю?

А який талант приховуєте ви?

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime