Статті про здоров'я та психологію

Чи виникало у вас колись відчуття, що вам чогось бракує? Чи здавалося, що життя втратило яскраві фарби і більше ніщо й ніхто не в змозі надихнути вас на шалені вчинки? Якщо так, то сьогодні ми спробуємо розкати вам, як жити так, щоб таких думок було якомога менше.

Що робить людину нещасною?

«Примусове» читання

Ще змалку нам доводиться читати те, що здебільшого не подобається. А все тому, що нас примушують це робити, не пояснюючи, чим корисна дана справа і для чого пригодиться в недалекому майбутньому. Коли ми виростаємо, то запливаємо у ціле море художньої літератури, у якому без сумніву можна втонути. Чому? Тому що не існує поняття «погана» і «хороша» книга, а отже, ми не вміємо обирати тільки найкраще, часто покладаючись лише на інтуїцію чи поради друзів. Вам пощастило, якщо люди, які вас оточують, мають почуття толерантності. Адже, напевно, мало кому приємно чути фразу типу: «Ти ще не читав/ не читала цю книгу? Ну ти даєш!». Хоча насправді, ніхто не має права пояснювати вам, що й коли читати. Це особисто ваша справа.

Читання – це процес, який мусить приносити задоволення, і ви неодмінно повинні отримувати кайф від нього. Не подобається список, який пропонує мама, тато, брат, сестра, невідомий ресурс? Складіть свій! Але не забувайте, що книги напряму впливають на формування світогляду людини. Ніхто не змушує вас прочитати твори усіх класиків і окремо 150 книг кожного автора. Займіться вибірковим читанням, але не запихайте у свою голову «шо попало». Книги – це джерело знань і мудрості, якби банально це не прозвучало.

Пасивний відпочинок

Як ви відпочиваєте? Напевно, вдома, лежачи на дивані? Ні? А можливо, у кафе чи торговому центрі? А як давно ви відпочивали на природі? Серед тиші, спокою, відсутності людей, неприємних звуків і метушні? Якщо ми й вибираємося на природу, то не так часто, бо насправді це не надто зручно (особливо, якщо немає власного авто). Потрібно заздалегідь обрати місце, подбати про їжу, засоби «лежання» та «сидіння», прихопити аптечку, бо раптом щось або хтось укусить (а може, і ви когось). Значно легше піти в кафе і замовити піцу. Однак природа – це те місце, куди треба «вилазити» хоча би раз на місяць, вимкнувши перед цим телефони, планшети і т. д. чому? Усе просто. Природа – це джерело натхнення, енергії, молодості та внутрішньої гармонії. Чудово, якщо ви маєте нагоду помилуватися нічним зоряним небом, походити босоніж по траві, назбирати трохи лісових ягід чи лікарських рослин. Не обов’язково потім пити чай із цих трав, їх можна засушити, врешті, зробити красивий букет. Контакт людини і природи мусить бути підтримуватися завжди. Це допомагає триматися на плаву й любити себе на тлі прекрасного життя.

Інтернет і соціальні мережі

Усі ми з вами – активні відвідувачі соціальних мереж. Що вдієш, життя не стоїть на місці, щомиті десь щось відбувається, стається, відкривається. Час вимагає від нас активності та мобільності. Але є одне «але». У соціальних мережах, де ми просиджуємо вільний час, немає життя, немає позитиву і справжніх емоцій. До прикладу, пригадайте процес викладання фото з відпочинку на морі в Instagram. Ви обираєте найкращу, на свій погляд, світлину, трішки її фотошопите, додаєте фільтри і аж потім «заливаєте». Чи нормально це? Так, але й водночас ні. У реальному життя, де ви їздите в тролейбусі чи сидите в офісі, немає фільтрів і фотошопу. Ви постаєте перед людьми «голими».

Ще один негативний момент. Не всі люди мають однакий рівень достатку, не у всіх бойфренд – крутий мучачо на BMW, а батьки – заможні й відомі особистості. Хтось може одягнути сукню за тисячу зелених, а хтось – за сто гривень. Коли ми гортаємо стрічку новин, найчастіше наші погляди зупиняються на красивих і успішних хлопчиках і дівчатках. Але от який парадокс. Поки ми їх розглядаємо (а ще й дуже часто беремося оцінювати їх зовнішній вигляд і поливати брудом), то просто втрачаємо дорогоцінні миті свого власного життя, шанс стати успішним, нагоду відвідати культурний захід тощо. Ми тихенько деградуємо, замість того, щоб читати книги, дивитися гарні фільми й займатися самоаналізом власної персони, а не чужої.

Думка оточуючих

Дуже багато людей залежать від думки оточуючих. Це стосується зовнішнього вигляду, поводження, статусу в суспільстві і багато чого ще. Звісно, є люди, яким начхати на все і всіх, хоча і це не зовсім правда. Ми прагнемо отримувати лише схвальні відгуки, хочемо, щоб нами тішилися, любили, забуваючи, що все це не так і важливо. Важливо те, чи любимо ми самі себе, чи подобається нам наше життя, чи все в ньому так? Щось не влаштовує? Вперед! Змінюйте зачіску, колір волосся, стиль одягу. І зовсім немає значення, хто і що про вас подумає.

«Погана» їжа

Погана їжа – дешева їжа (переважно, хоча трапляються і винятки). Ми часто економимо на корисних стравах і вітамінах. Адже зазвичай прагнемо зробити красивим свій зовнішній вигляд, але аж ніяк не внутрішній. Щоправда, погодьтеся, вести здоровий спосіб життя складно. Значно легше придбати в супермаркеті сосиски й макарони, ніж приготувати філе курки й потушкувати овочі. Це ми ще не пригадали дешеві солодощі, морозиво, сухарі та чіпси. Звісно, відмовитися від цих продуктів повністю ми не можемо, та й ніхто не змушує. Але їхня поява на кухні має бути майже випадковою і з’являтися там вони повинні вкрай рідко. Така їжа негативно впливає не лише на організм, але й на самопочуття людини.

Не дарма ж кажуть: «Людина – це те, що вона їсть».

Робота

Робота, яка не приносить задоволення. Часто ми змушені працювати лише для того, щоб забезпечувати собі гідний рівень життя. Але наше життя нагадує «ходіння по муках». Що ж заважає обрати інший фах і відповідно інше життя? Страх, що нічого не вдасться, що знайомі вважатимуть лузером, що доведеться брати позику і багато подібного. Однак так не повинно бути. Адже ви марнуєте час, розтрачуєте власні сили як фізичні, так і духовні, врешті, губите свою молодість. Нехай ваша професія не буде надзвичайно престижною і прибутковою, але вона задовольнятиме вас. Вас, а не друзів, родичів, батьків і т. д.

 

Змініть своє життя раз і назавжди. Не роздумуйте, не складайте бізнес-план, просто змінюйте напрям вітрил свого корабля уже зараз. У вас для цього є все необхідне. У вас є ви!


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Жан-Поль Дідьєлоран "Читець у ранковому експресі"

Цитати із дуже незвичайної і оригінальної книги, написаної на сучасний лад.


Алессандро Барікко «Море-океан»

Книга про море. Прекрасне й жахливе водночас...


7 "золотих" цитат Винниченка

7 "вічних" і надзвичайно актуальних цитат Володимира Винниченка


Дж. Р. Р. Толкін «Листи Різдвяного Діда»

Святков книга про любов, дива і Різдвяного Діда.


Рута Шепетіс «Поміж сірих сутінків», або Темна історія про життя

Книга-біль, книга-розчарування, книга-зізнання...

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime