Статті про здоров'я та психологію

Чи можна під час карантину вступати у статевий зв’язок, чи варто зараз вагітніти та що робити тим, у кого має відбутися планове штучне запліднення.

На ці та інші важливі питання відповіла лікар акушер-гінеколог, кандидат медичних наук, репродуктолог у клініці ISIDA Аліпова Наталія Федорівна

 

Про статеве життя

Основні шляхи передачі коронавірусу – повітряно-крапельний і контактно-побутовий. Фактів, які б підтверджували, що COVID-19 передається статевим шляхом (вагінальним, оральним, анальним), поки немає. Але інфікуватися ним можна під час поцілунків та обіймів, які є «складовими» статевого акту.

Тому зараз краще відмовитися від романтичних зустрічей із продовженням. Від випадкових сексуальних зв’язків – поготів. Будуйте нові стосунки із потенційним сексуальним партнером на відстані щонайменше 1,5 метри. 

Якщо у вас є постійний партнер, із яким ви проводите карантин, можете себе не обмежувати. Однак не забувайте про правила особистої гігієни:

  1. ретельно мийте руки з милом протягом 20-30 секунд та користуйтеся антисептиком, аби уникнути розвитку інфекцій;
  2. приймайте душ до та після статевого акту. Після його завершення достатньо помитися теплою водою без додаткових засобів;
  3. використовуйте презервативи, перерваний статевий акт – це не метод контрацепції.

Іграшки для дорослих перед використанням дезінфікуйте антисептиком. Оптимальний вміст спирту – 60-80%.  

Якщо у вас з’явилися симптоми захворювання, не наражайте партнера на небезпеку. Найкраще у такій ситуації – самоізолюватися.

 

 

Вагітніти чи ні?

У період пандемії вагітність краще відкласти.

Чому?

Річ у тому, що жінка при надії має ослаблену імунну систему. Покращити її роботу за допомогою лікарських препаратів неможливо – вітамінів чи біологічно активних добавок із доведеною ефективністю немає.

Також під час вагітності резервний об’єм видиху істотно знижується. Під кінець виношування малюка об’єм легень скорочується приблизно на 21%. Це означає, що вагітна жінка має зменшений «дихальний» резерв.

На початку квітня в Американському журналі акушерства та гінекології опублікували результати дослідження, у якому взяли участь 43 вагітні жінки із коронавірусною інфекцією.

37 жінок (80%) перенесли захворювання у легкій формі, 4 жінки (15%) мали тяжку форму і лише у 2 жінок (5%) було «критичне захворювання». 

Результати цього дослідження свідчать про те, що всі немовлята народилися здоровими. Але, на жаль, у нас сьогодні є небагато даних про шляхи та умови передачі коронавірусу від матері до дитини.

Коронавірус – це захворювання, яке лише досліджується. Стверджувати, що вірус безпечний для жінки при надії впродовж усього терміну вагітності, зарано. Тому краще відкласти планування вагітності. Це ж саме стосується і проведення штучного запліднення (ЕКО).

 

(Фото: unsplash.com)

 

Що робити вагітним жінкам?

Королівське товариство з акушерства та гінекології Великої Британії радить вагітним жінкам обмежити соціальні контакти, щоб уникнути інфікування коронавірусом.

Якщо вам необхідно пройти планове обстеження або здати аналізи, приходьте у клініку або лікарню в зазначений час, аби уникнути контактування з іншими пацієнтами. Також не забувайте про індивідуальні засоби захисту.

За можливості обмежте кількість людей, які вас супроводжують. Особливо це стосується діток, які до карантину могли відвідувати медичний заклад разом із мамою.

Якщо вранці ви тричі чхнули, не впадайте у паніку. Випийте склянку теплої води з лимоном, увімкніть улюблений фільм, спокійно виміряйте температуру тіла. Маєте підвищену температуру, погано почуваєтеся? Зателефонуйте лікареві та детально поясніть йому, що вас турбує. Деякі проблеми можна вирішити, не виходячи з дому.

Під час карантину намагайтеся концентрувати увагу на собі, а не на коронавірусі. Якщо немає протипоказань, робіть зарядку, гімнастичні вправи для вагітних, щогодини провітрюйте приміщення та подбайте про своє харчування. Свіжі овочі, фрукти, зелень, суперфуди (насіння льону, кунжут, чіа, обліпиха) підуть вам на користь. Впродовж дня споживайте достатню кількість рідини. І, звісно ж, не забувайте про повноцінний сон.

Окремо хочу зауважити, що підвищений артеріальний тиск, біль внизу живота, кров’янисті виділення не є нормою. При появі бодай одного з таких симптомів негайно зверніться за допомогою до лікаря.

Якщо під час вагітності ви перехворіли на коронавірус, переривати або зупиняти грудне вигодовування не потрібно.

 

Вагітність – особливий стан, насолоджуйтеся ним і зберігайте спокій!

 

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво


Сексуальність жінки – що це?

Що ви знаєте про "жіночу сексуальність", а що хотіли б дізнатися? У цій короткій статті ми пропонуємо вам зрозуміти, як "розпізнати" сексуальну жінку в собі.


Що заважає людині бути щасливою?

Як стати щасливою людиною? Що для цього потрібно робити і чи можливо отримувати задоволення лише від того, що ти живеш?


Коротка бузкова історія

Вірте у дива. Так легше жити.


"Теплі історії. Він і Вона"

Настроєві цитати про осінь, кохання і каву від декількох авторів книжечки "Теплі історії. Він і вона".

Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime