Діагноз Ксенії Щіголь – дилатаційна кардіоміопатія [захворювання міокарду з вираженим порушенням насосної функції серця та дилатацією (розширенням) обох шлуночків]. Нині вона знаходиться під наглядом закордонних фахівців. Незабаром їй зроблять пересадку серця. Вартість операції ($125 тис) покрило Міністерство охорони здоров’я України, однак за лікування у період реабілітації жінці доведеться платити самотужки. Для цього їй потрібно мати $30 тис.
Історія хвороби
Проблеми зі здоров’ям у Ксенії розпочалися ще змалку. Перший діагноз, який їй поставили лікарі ледь не відразу після народження, був артрогрипоз змішаної форми [від грец. аrthron - суглоб і gryposis викривлення) – це захворювання, що характеризується наявністю м'язового порушення, яке спричиняє множинні контрактури суглобів (обмеження руху суглоба) при народженні].
«У мене не розгиналася ліва рука, боліли ноги. У дитинстві я носила апарат Ілізарова, а коли підросла, у правий гомілкостоп мені вставили три донорські кістки. Я дуже вдячна батькам, які не віддали тоді мене у дитячий будинок, а зробили усе можливе й неможливе, щоб я мала повноцінне дитинство», - розповідає жінка.
Відтак життя Ксенії відносно налагодилося. Вона виросла, зустріла чоловіка своєї мрії, народила сина. І коли вже ніщо не віщувало біди, несподівано у її тихе сімейне щастя втрутився лейкоз [серйозне захворювання крові].
«За два роки безперервного лікування я пройшла 24 курси хімічної терапії. Це було жаливо… Завдяки зусиллям лікарів (Нікулін С. В.) настала ремісія [тимчасове поліпшення стану хворого, яке проявляється в уповільненні або припиненні прогресування хвороби, частковому чи зворотному розвитку, повному зникненні клінічних проявів патологічного процесу], але виникли серйозні проблеми з серцем. Тому мені довелося продовжити лікування у Києві», - пригадує Ксенія.
У столиці жінку поклали в стаціонар Інституту кардіології імені академіка М. Д. Стражеско, одразу призначивши курс лікування. Два з половиною роки Ксенія провела у цьому медичному закладі, але ситуація тільки ускладнилася. Як з’ясувалося пізніше, тамтешні лікарі неправильно визначили діагноз хвороби. Жінка потребувала пересадки серця, а натомість проходила непотрібне їй лікування.
Розуміючи, що ситуацію треба рятувати, Ксенія пройшла повторне обстеження в Інституті серця. Там кардіохірург Борис Тодуров озвучив жінці точній діагноз – дилатаційна кардіоміопатія.
«Правильне лікування мені трохи допомогло, але цього все рівно було замало. Серце не хотіло працювати. Тоді ми почали шукати інформацію про те, де можна зробити пересадку. Наш вибір зупинився на клініці в Індії, але вартість операції нас просто шокувала - $125 тис.», - пригадує жінка.
За порадою знайомих Ксенія звернулася до Міністерства охорони здоров’я України із проханням про допомогу. І їй не відмовили.
«МОЗ надіслав мені гарантійний лист про оплату операції, люди допомогли зібрати гроші на квиток. Так я опинилася в Індії», - розповідає наша героїня.
Трансплантація серця й подальше лікування
Зараз жінка знаходиться у клініці «Fortis» (Індія). Амвей Мулей разом із групою найкращих кардіологів країни готує її до майбутньої операції, але поки що морально. Ксенія здає всі необхідні аналізи, щоб трансплантація пройшла вдало, і паралельно чекає на донорський орган.
Але вже зараз лікарі наголошують на тому, що перший рік після пересадки серця буде для Ксенії нелегким і фінансово затратним. І це справді так. Жінці доведеться пройти декілька курсів реабілітації, самотужки заплативши за дороговартісні медикаменти й проживання у чужій країні. Загалом це обійдеться їй у $30 тис.
Станом на сьогодні волонтери зібрали $16 274 тис (бракує $13 725 тис).
«Пересадка серця – це лише половина справи. Далі буде довготривалий період відновлення. Для цього потрібні гроші, яких у мене немає… Тому я прошу усіх, кому небайдужа моя доля, про допомогу… Сама я не впораюся…», - розповідає Ксенія.
Наразі стан нашої героїні – стабільно-критичний, фракція [величина, яка визначає ефективність роботи серця] викиду серця складає 10-15% (нормальний показник – 55%). Нещодавно у крові жінки лікарі виявили антитіла, які поки що унеможливлюють хірургічне втручання. Якщо найближчим часом вони не зникнуть, їх виводитимуть за допомогою спеціальних препаратів, оскільки зволікати із операцією більше не можна.
Однак, незважаючи на всі випробування, які випали на долю Ксенії, вона мужньо тримається і вірить у те, що все буде добре.
«Мене не лякають перешкоди. Я до останнього подиху боротимуся за життя, бо воно потрібне не лише мені… Вдома на мене чекає син і батьки… Я дуже хочу їх обійняти й заспокоїти… А ще я мрію подарувати чоловіку, який завжди зі мною і в горі, і в радості, донечку-красуню…», - зізнається Ксенія.
Допоможіть Ксенії одужати, ваша допомога для неї - на вагу золота!
Реквізити для допомоги:
ПриватБанк
Номер карти: 4149 4978 3209 3977
Отримувач: Щіголь Ксенія Сергіївна
Сбербанк
Номер карти: 5469 5900 1232 0399
Отримувач: Смєлов Віктор Олександрович
WebMoney: R651064747228
QIWI гаманець: +380950427012
PayPal: vertaletavich@ukr.net?
Отримувач: Nadiya Hnachuk
Статті про книги
Статті про життя
Статті про відомих людей
Цитати з книг
Статті про здоров'я та психологію
Думки людей про різні проблеми й на різні теми
Теплі й чесні історії про найсокровенніше - почуття жінки...
«Опір з’являється щоразу, як ви наважуєтеся на серйозні зміни».
Історія людини, яка все життя прагнула перетворити нашу планету у вічно квітучий сад...
Історія кохання із солодко-гіркуватим присмаком.
Діліться із людьми дивами і добром. Вони цього потребують!
Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!