Статті про здоров'я та психологію

Вагітність – тимчасовий фізіологічний стан, коли жінка має частково змінити звичний для неї спосіб життя. Про те, чи можна у період очікування малюка вживати алкоголь, трав’яні настої, каву, займатися спортом та відвідувати косметолога, розповіла лікар акушер-гінеколог у клініці ISIDA Валерія Даценко.  

 

Келих вина можна. На жаль, ні. Причина – виникнення у дитини фетального алкогольного синдрому (ФАС). Яка кількість спиртного порушує внутрішньоутробний розвиток плоду, невідомо. Тому Всесвітня організація охорони здоров’я радить вагітним повністю відмовитися від вживання алкогольних та алкогольновмісних напоїв.

Діти, народжені з ФАС, мають;

  • затримку розвитку;
  • порушення роботи центральної нервової системи;
  • вроджені патології внутрішніх органів та систем;
  • погану пам’ять;
  • проблеми з концентрацією уваги та самоконтролем;
  • характерні риси обличчя (не завжди).

Жінці, яка готується до вагітності, я раджу припинити вживати алкоголь за декілька місяців до зачаття. Він не завжди провокує розвиток ФАС, але краще не ризикувати здоров’ям своєї дитини.

 

Трави не нашкодять. Деякі лікарські трави можуть підвищувати тонус матки, провокувати викидень чи передчасні пологи. Це алое віра, женьшень, звіробій, листя малини, жасмин, валеріана, чебрець, тмин.

А от, наприклад, імбир допомагає боротися із нудотою при токсикозу. Безпечна добова норма імбиру – 2 ч. л. У деяких жінок він може викликати печію – у такому випадку вживання імбиру необхідно припинити. 

Якщо ви вип’єте склянку чаю із чебрецю, з вами та вашим малюком нічого не трапиться. Викидень або передчасні пологи – це наслідок щоденного споживання лікарських трав у необмеженій кількості (понад дві чашки). Перед тим, як ви почнете готувати собі ароматний трав’яний чай, я раджу отримати чайне благословення у свого лікаря. Бо навіть стара добра ромашка не всім і не завжди йде на користь.

 

Кава провокує викидень. Вагітна жінка може пити каву, але не подвійне еспресо сім разів на день. Я дозволяю своїм пацієнткам пити неміцну заварну каву з молоком двічі-тричі на день до 18:00. Вранці перед прийомом кави випийте склянку теплої води, поснідайте. Пити її натщесерце – не найкраща ідея навіть для невагітної жінки.

Надмірне споживання міцної кави на фоні стресу та незбалансованого раціону харчування може вплинути на вагу новонародженого – він народиться із низькою вагою.  

У деяких наукових дослідженнях вживання кави та кофеїновмісних напоїв пов’язують із підвищеним ризиком викидню та передчасних пологів. Такий ризик спостерігається, як правило, у жінок, які мають загрозу викидню та невиношування вагітності в анамнезі.

Більше лежіть, менше ходіть. Насправді я раджу більше ходити, менше лежати. Жінки, які до вагітності та під час вагітності займаються йогою, фітнесом, плаванням, ходьбою легше народжують дітей. Вони краще відчувають та контролюють своє тіло, мають зміцнені м’язи, високу фізичну витривалість.

Пологи – це болісний фізіологічний процес, який вимагає від жінки фізичної і психологічної підготовки. Я не втомлюся повторювати своїм пацієнткам: «Вагітність – це не хвороба, яка приковує людину до ліжка. Гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся плаванням, гімнастикою для вагітних. Зміцнюйте тіло і дух». Малорухливий спосіб життя знижує м’язову силу та фізичну витривалість.

Обмежують фізичну активність тільки жінки, які мають загрозу викидню.

 

Ніякої косметики. Я не забороняю своїм пацієнткам користуватися доглядовою та декоративною косметикою. Головна рекомендація – обирайте косметику без силіконів, парабенів, канцерогенів та ароматизаторів у складі. Такі компоненти можуть викликати алергію чи подразнення шкіри – у період вагітності чутливість шкіри зростає.

Не рекомендується робити скраби, чистку пор, глибокі пілінги, шліфовки. Тобто будь-які домашні чи салонні процедури, які травмують роговий шар шкіри. І, звісно ж, ін’єкційні процедури – вплив ботоксу чи гіалуронової кислота на здоров’я вагітної та дитини ще вивчається.

Рекомендую відмовитися від таких компонентів косметики:

  • ретиноїди – Retinol, Retinyl palmitate, Retinoic acid, Retinaldehyde/retinal;
  • гідрохінон – Hydroquinone, Tertiary Butyl Hydroquinone;
  • коєва кислота – Kojic acid;
  • саліцилова кислота – Salicylic acid;
  • триклозан – Triclosan;
  • синтетичні віддушки – Fragrance», «Parfum/ Parfume;
  • ефірні олії – наприклад, ефірне масло евкаліпту Eucalyptus oil.

Якщо після нанесення сироватки для обличчя у вас з’явилася алергія чи подразнення, відкладіть її та не використовуйте повторно.

 

Важливо!

До 31 грудня 2020 року в клініці ISIDA діє спеціальна пропозиція – ISIDA test drive. 

В пакет входить:

  • безкоштовна консультація лікаря-гінеколога;
  • безкоштовна ультразвукова діагностика у першому триместрі вагітності для жінок, які поки що не є пацієнтками клініки;
  • знайомство з лікарями, персоналом та можливостями клініки.

Поспілкувавшись із лікарем, ви отримаєте відповіді на запитання, які вас турбують та цікавлять. Налаштуєтеся на спокійну вагітність та легкі пологи.

Оформити заявку на безкоштовний ISIDA test drive ви можете на сайті клініки, натиснувши на лінк: https://isida-test.com/#rec243688983  

 

 


Прокоментувати

Увійти за допомогою

Коментрар успішно доданий!

Коментарі


В соціальних мережах

Рубрики

1

Рукописи не горять

Статті про книги

2

LifeStyle

Статті про життя

3

Дорогою ціною

Статті про відомих людей

4

Цитатник

Цитати з книг

5

Тіло&душа

Статті про здоров'я та психологію

6

Кімната роздумів

Думки людей про різні проблеми й на різні теми

Фоторепортаж

Цікаво

Правила догляду за шкірою в умовах карантину

Усе про догляд за шкірою на карантині.


Этти Хиллесум "Я никогда и нигде не умру"

Цитати звичайної, але надзвичайно мудрої жінки, яка вела щоденник у той період, коли німці знищували євреїв. У її восьми зошитах, які дійшли до нас, - боротьба з психологічним тиском, кохання, пошуки себе, біль і боротьба проти системи та проти власних бажань.


Вітаємо з Днем Києва!

Вітаємо з Днем міста!


Джордж Клейсон "Найбагатший чоловік у Вавилоні"

«Богиня Удачі віддає перевагу людям діла».


Підписатися

Будьте в курсі нового матеріалу та інших оновлень на сайті!

Ви успішно підписались на оновлення!

uptime